Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » HAKKIMIZDA » Arsabank Ne İş Yapar?

Arsabank Ne İş Yapar?

1. GAYRİMENKUL ALIM-SATIM İŞİ
Kullanım ya da ticari amaçlı her türlü gayrimenkulün alım satımını ve/veya komisyonculuğunu yapmaktadır.

2. GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIĞI
Bir yatırımcının birikimine ilişkin gayrimenkul sektöründe yatırım yapması noktasında yatırımcının ihtiyaçlarını dinlemek, ne istediğini anlamak ve kendisi için en uygun, öncelikli yatırımını yapması, düşündüğü yatırımın fiyat analizi, öz nitelik araştırması, yatırım önceliği sıralamasının incelenmesi, ilgili resmi kurum ve kuruluşlarda satışa engel bir durumun olup olmadığının araştırılmasıyla danışmanlık hizmeti vermektedir.
     a. İhtiyacın belirlenmesi,
     b. Alternatiflerin araştırılması
     c. Alternatiflerin değerlendirilmesi
     d. Doğru yatırımı yapması için yönlendirme yapılması
     e. Karar verilmesi
     f. Geri dönüşlerin yapılması…

3. İŞ ORTAKLIĞI
Arsabank birlikte çalıştığı yatırımcıları ile ürettiği projelerde iş ortaklığı yapar.

4. SERBEST HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ
Herhangi bir yöntem veya ölçekteki çizgisel veya sayısal harita yapımı. Kadastral haritalar. Kırsal veya kentsel arazi veya arsa düzenlemeleri. Etüt ve işletme haritalarının yapımı. Yer kontrol noktalarının tesisi, ölçüsü ve hesabı. Tescile konu olan harita ve planların yapımı. Deformasyon ölçmeleri. Plankote. Hidrografik ölçmeler. Konum belirlemeleri. Yeraltı ve teknik altyapı tesis ölçmeleri. Her türlü mühendislik projelerinin araziye uygulaması işleri. Kamulaştırma, gecekondu ve köy yerleşim planları ve/veya haritaları. Bilgi sistemleri. Taşınmazlar ile ilgili tespit, değerlendirme, fizibilite, müşavirlik veya kontrollük hizmetleri. Jeoteknik çalışmalarda konum ölçmeleri gibi hizmetleri vermektedir.

 

5. İNŞAAT VE TAAHHÜT HİZMETLERİ
Konut, Villa, Ticari, Rezidans vs gibi inşaat faaliyetleri yürütmektedir.

6. ARSA ÇÖZÜMLEME İŞİ
Bir veya birden fazla kadastral parsellerin imardaki durumuna bakarak çıkabilecek inşaat alanların hesaplanması, çıkan inşaat alanına göre Belediyeden İmar uygulamasının yapılması, bu süreçte gidecek masrafların hesaplanması, çıkan imar parselinin üzerine yapılacak inşaatın niteliği, m²‘si, tipi, adedi ve şekli gibi hususların belirlenerek alternatif proje çalışmalarının üretilmesi, üretilen ürünün serbest piyasa satış değeri araştırılarak önceki bilgiler dahilinde de hareket edilip inşaatın yapılacağı arsanın hissedar ya da sahiplerine kat karşılığı (daire karşılığı) kaç m²‘ye yapılan üründen ne verileceğinin oranı ve de satmak isteyen arsa sahiplerine o bölgede m²’sine ne fiyat verileceğinin tespiti yapılıp arsa anlaşmalarını noter, tapu, vb ilgili kuruluşlardan yapılması gereken resmi iş ve işlemlerin bütününü bir arada, eş zamanlı olarak müteahhit, arsa sahibi, kooperatif, yatırımcı gibi ilgili kişiler arasında ham halde bulunan tarla veya arsanın inşaata hazır hale getirmektedir.